Apple’ın iOS 11 Güncellemesi Destekleyen Cihazların %65’inde Kullanılıyor

Apple’ın iOS 11 Güncellemesi Destekleyen Cihazların %65’inde Kullanılıyor

Apple Store istatistik sayfasını güncelleyen Apple, en son gelen güncelleme olan iOS 11 mobil işletim sisteminin geçerli kabul oranının %65’e ulaştığını geliştiricilere bildirdi.

Apple tarafından geliştiricilere yönelik olarak yapılan açıklamada belirtildiğine göre, şirketin geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürdüğü iOS 11 mobil işletim sistemi şu anda desteklenen iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarının yüzde 65’inde kullanılıyor. Sözkonusu yazılım geçtiğimiz ay açıklanan istatistiklerde destekleyen cihazların %59’unda kullanılıyordu. Yani yazılım bir ay içerisinde destekleyen tüm telefonların %6’lık bir pay daha kaptı.

Apple her ay uygulama geliştiricilerine en iOS sürümünün benimsenme oranını bildirmek için App Store istatistik sayfasını güncelliyor. Bu ayın verileri de 18 Ocak 2018 tarihinde App Store tarafından ölçüldü ve buna bağlı bir grafik hazırlandı. Grafik, cihazların yüzde 28’inin hâlâ eski iOS 10 işletim sistemini kullandığını gösteriyor. ÖTe yandan geçtiğimiz altı haftada App Store’da oturum açan iPhone, iPad ve iPod cihazlarının sadece yüzde 7’si iOS mobil işletim sisteminin önceki bir sürümünü kullanıyor. Apple bu sürüm hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

arrow